Faaliyet Raporları

2009-2013 YILLARI ARASINDA
DERBENT MEZARLIGINA YAPILAN HIZMETLER

› Derbent Mezarlığına 2010 yılında 400 adet yeni mezar yaptırılmıştır. Yaptırılan mezar çevresinin peyzaj düzenlemesi sağlanmıştır.

› Mezarlığımız 2010 yılı içerisinde gerekli ve uygun görülen yerlerine 250 adet çam ve yapraklı ağaç dikimi gerçeklestirilmistir. Mezarlıktaki tüm ağaçların düzenli olarak bakımı, sulaması, ilaçlaması ve budaması yapılmıştır.

› Derbent Mezarlığının içerisinde yolların dar ve düzensiz olması hasebi ile 2012 yılı içerisinde imar durumunda yol görünen yerlerin yine imar durumundaki ölçeğe göre yol düzenleme ve genişletme çalışması yapılmıştır. Yapılan çalışmada 28.000 m2 kilitli parke, 9.000 m bordur kullanılmıştır.

› Derbent Mezarlığına 2012 yılı içerisinde Alüminyum Kompozit malzemeden 6 metre yüksekliğinde 7 metre genişliğinde bir adet kapı yapılmıştır. Bu sebeple mezarlığa araçların giriş ve çıkışları kolaylaşmıştır.

› 2012 yılı içerisinde Derbent Mezarlığı A girişinden B girişi arasına çift yönlü olarak 250 adet leylandı agacı ve 250 adet meyland gülü dikilmistir. Bakımı düzenli olarak yapılmaktadır.

› Derbent Mezarlıgına 2012 yılı içerisinde malzemesi mermerden olmak üzere 15 adet muhtelif yerlerine çesme yapılmış olup suları bağlanmıştır. Çesmeler vatandaşımızın hizmetine sunulmuş bulunmaktadır. Ayrıca Derbent Şehitler Mezarlıgına bir adet mermerden çesme yaptırılmıştır ve 75 adet gül dikilmiştir.Bakımı görevliler tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

› Mezarlığımıza 2012 yılı içerisinde bir adet kuyu açtırılmış olup, bu kuyunun suyunun tüm mezarlik alanında kullanılması için tesisati çekilerek faal duruma getirilmiştir. Açılan kuyunun suyu agaçların ve yolların sulanmasında kullanılmaktadır.

› Mezarlığımız güney bölgesinde bulunan ve kullanılamaz durumda olan tepenin Belediyemiz iş makineleri ile kazılarak çıkan 510 kamyon hafriyatin başka alanlara taşınması sağlanmıştır. Uygun olmayan görüntü kirliliği giderilmiştir. Bu açılan alan ileriki tarihlerde belediyemiz ihtiyacına göre degerlendirilecektir.

› Şehitler mezarlıgındaki Türk Bayrağının bakım ve onarımı yaptırılmış, ayrıca şehitler mezarlığı girişindeki giris kapısının andezit taştan tekrar onarımı yaptırılmıştır.

› Park ve Bahçeler Müdürlüğüne baglı Derbent Mezarlığına 12 adet personel ile hizmet vermekte olup, günlük yapılması gereken (temizlik, ilaçlama defin islemleri mezar kapagı yapımı vb) işlerin Müdürlügümüz tarafından saglanmaktadır.

  • Sosyal Medya:
  • Facebook
  • Twitter